Polisa OCP – w naszym kraju bardzo prężnie rozwija się transport drogowy, a na rynku jest wiele firm transportowych poszukujących lukratywnych zleceń. Obecnie jednym z warunków dobrych dochodów jest zapewnienie przez kontrahenta bezpieczeństwa nadawanych towarów.

Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu towarzystwa ubezpieczeniowe uruchomiły polisę OCP przewoźnika, która skutecznie chroni przewoźnika przed kosztami likwidacji szkód. W przypadku zaistnienia takiego zdarzenia, za wypłatę odszkodowania będzie odpowiedzialny zakład ubezpieczeń.

Rośnie popyt na polityki przewoźników OCP

Podczas przewozu towarów po polskich i międzynarodowych drogach trudno uniknąć wypadków drogowych czy rabunków. To świadomość, że firmy dążą do bezpiecznego transportu swoich towarów, dlatego najchętniej współpracują z firmami spedycyjnymi, które wykupiły OCP. Każda firma zajmująca się profesjonalnym transportem drogowym ma możliwość zawarcia dodatkowej, dobrowolnej umowy ubezpieczenia, jaką jest OCP przewoźnika. Dzięki temu możesz zadbać o finanse swojej firmy oraz kontrahentów, którym zlecono przewóz towaru. W przypadku nierzetelnego wykonania usług żeglugowych właściciele linii żeglugowych nie będą musieli wykorzystywać własnych środków na pokrycie strat.

Jednak przed zawarciem polityki OCP przewoźnika https://www.fullpolisa.pl/wylicz-skladke/ubezpieczenie-ocp-przewoznika/ należy zapoznać się ze wszystkimi jej warunkami. Skutkiem może być to, że ogólne warunki umowy nie są wystarczające do transportu określonych towarów na określonym obszarze. Umowy ubezpieczenia można jednak przedłużyć, aby lepiej chronić interesy przewoźników, wykonawców i podwykonawców. Drugim ważnym warunkiem odpowiedzialnym za zabezpieczenie finansowe ładunku i przewoźnika jest wyłączenie odpowiedzialności ubezpieczyciela w sytuacjach wyjątkowych. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług doradcy ubezpieczeniowego, który może dostosować warunki OCP przewoźnika w zależności od rodzaju przewożonego ładunku i regionu.

Ubezpieczenie OCP przewoźnika dla bezpiecznej wysyłki

Ubezpieczenie OCP przewoźnika to świetny sposób na zabezpieczenie się przed konsekwencjami uszkodzenia, uszkodzenia lub utraty przesyłki. Istnieją następujące nieprzewidziane okoliczności: Opóźnienie dostawy spowodowane zdarzeniami losowymi: wypadek drogowy, awaria pojazdu, utrata towaru z powodu kradzieży itp. Właściciel firmy spedycyjnej z polisą OCP przewoźnika automatycznie przenosi konieczność wypłaty odszkodowania na kontrahenta na firmę ubezpieczeniową. Co jeśli zdarzenie podczas przewozu towaru było spowodowane rażącym niedbalstwem kierowcy, nieprzestrzeganiem przepisów ruchu drogowego lub bezobsługowym parkowaniem? Jeżeli przewoźnik posiada ważną polisę OCP, a jej warunki zawierają stosowne przedłużenie, odszkodowanie za ładunek zostanie wypłacone przez towarzystwo ubezpieczeniowe.

Ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej Przewoźnika Krajowego i Zagranicznego

Giełda ubezpieczeniowa dla firm oferujących transport drogowy zapewnia OCP przewoźnika w transporcie krajowym (Ustawa o Przewozach) oraz w transporcie międzynarodowym (Konwencja CMR). Kupując odpowiednią polisę w oparciu o region, w którym odbywa się wysyłka, właściciel firmy przewozowej ma gwarancję otrzymania odszkodowania.

Wykonując usługi spedycyjne, musisz dokładnie przeanalizować potrzeby swojej firmy, aby dopasować się do przepisów OCP przewoźnika. Jeśli towar jest przewożony przez kraje takie jak Rosja, Białoruś, Ukraina itp., należy to zaznaczyć w polisie, a wtedy towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci odszkodowanie, ponieważ często te kraje są wykluczone. Przewoźnik powinien dołożyć szczególnej staranności, aby roszczenie z tytułu ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej przewoźnika obejmowało pełną wartość przewożonego towaru. Jeżeli przewoźnik korzysta z usług podwykonawcy, klauzula ta powinna również znaleźć się w polisie.

Rozszerzenia, wyłączenia w zasadach OCP przewoźnika

Polisa OCP
Polisa OCP

Tak się składa, że ​​polisa OCP przewoźnika nie obejmuje konkretnych ładunków. Tak jest w przypadku kosztowności takich jak: sztuka, droga elektronika, żywe zwierzęta, hazmat ADR itp. Jeżeli przewoźnik zobowiązuje się do przewozu takich przedmiotów, musi podjąć decyzję o przedłużeniu ubezpieczenia i opłaceniu dodatkowych składek ubezpieczeniowych. W przypadku transportu towarów łatwo psujących się, sprzęt może działać nieprawidłowo, a towar może ulec pogorszeniu. Jest takie rozszerzenie w polisie OCP przewoźnika i nie będzie on odpowiadał za koszty naprawy szkody. Oczywiście chodzi o zdarzenia, których nie można przypisać kierowcy. Czasami zdarza się, że spedytor nie dotrze do terminu przeglądu technicznego i towar jest w tym czasie uszkodzony. Jeżeli warunki polisy zawierają klauzulę, która rozszerza odpowiedzialność ubezpieczyciela na zaistniałą sytuację, wypłaci on odszkodowanie. Każda umowa ubezpieczenia firmy transportu drogowego ustalana jest indywidualnie na podstawie danych przekazanych przez jej właściciela.

Przy ustalaniu wysokości składki OCP przewoźnika ubezpieczyciele biorą pod uwagę następujące czynniki:

  • Dochód wygenerowany przez firmę za rok.
  • Ilość ubezpieczonych samochodów ciężarowych.
  • Obszar, na którym towary będą przewożone drogą lądową.

Im wyższa kwota gwarantowana, tym wyższa kwota odszkodowania i wyższa składka. Jeśli kwota zostanie znacznie zmniejszona, otrzymane odszkodowanie może być zbyt niskie, aby pokryć stratę. Polityka OCP przewoźnika https://www.facebook.com/ocpprzewoznika to doskonała inwestycja w dobrobyt, reputację i bezpieczeństwo finansowe firmy. Składki będą niższe, jeśli przewoźnik wybierze opcję samodzielnego pokrycia szkody (udział reedukacyjny).

Explore More

Utylizacja zwierząt Warszawa cennik

Utylizacja zwierząt Warszawa cennik

Zwierzęta towarzyszą nam przez większość naszego życia, stając się nie tylko członkami rodziny, ale także przyjaciółmi i towarzyszami naszych codziennych przygód. Jednak, niestety, niektóre z tych drogich istot doświadczają chorób,

Implanty cena Szczecin

Implanty cena Szczecin

Implanty cena Szczecin: Piękny i zdrowy uśmiech to marzenie wielu ludzi. Jednak czasem z różnych powodów, takich jak choroby zębów czy wypadki, tracimy część lub nawet całe zęby. Dzięki postępowi

Pozycjonowanie Kraków

Pozycjonowanie Kraków

Pozycjonowanie Kraków: w dzisiejszym cyfrowym świecie, gdzie Internet jest głównym źródłem informacji i źródłem klientów, prawidłowe pozycjonowanie strony internetowej stało się niezbędne dla każdej firmy, która pragnie odnieść sukces online.