Kiedy musimy skorzystać z własnego środka transportu, samochodu iz różnych powodów nie możemy skorzystać z własnego samochodu, zaczynamy myśleć o opcjach. Przez większość czasu zastanawiamy się, czy bardziej opłaca się skorzystać z taksówki, czy wypożyczalni samochodów. Powszechnie uważa się, że wynajem samochodów to drogie rozwiązanie, dlatego najczęściej wybieramy taksówki bez zastanowienia, choć w rzeczywistości Szczecin jest najbardziej opłacalną wypożyczalnią samochodów, jest największym miastem w województwie zachodniopomorskim, a także blisko Berlina.

Biorąc za przykład naszą wypożyczalnię samochodów w Szczecinie, pokażemy dlaczego bardziej opłaca się wynająć samochód, Szczecin jest pod tym względem idealnym przykładem, ponieważ z jednej strony może opisać wady i zalety wynajmu samochodu w ogóle Powiedział, z drugiej strony, jest to inne miasto pod pewnymi względami w porównaniu z innymi dużymi miastami w Polsce.

Ile kosztuje wynajęcie samochodu w wypożyczalni samochodów?

Oczywiście nie ma jednej odpowiedzi na postawione powyżej pytanie. Oczywiście każda wypożyczalnia samochodów Szczecin ma inne warunki, dodatkowo jest to wyjątkowe miasto. Można jednak pokazać pewien trend i można wykazać, że w wielu obszarach wynajem samochodu jest bardziej opłacalny niż taksówka.

Wynajem samochodów
Wynajem samochodów

Na początku omówimy główne czynniki wpływające na cenę. Pierwszym z nich jest pytanie, jaki pojazd wybieramy. Im wyższa ocena, tym oczywiście wyższy czynsz. Inna sprawa, czy umowa najmu będzie miała limit kilometrów (w przypadku naszej wypożyczalni w Szczecinie wszystkie wyceny poza samochodami z niższej półki nie mają tego limitu), czy nie ma takiego limitu. Ostatnim czynnikiem jest okres najmu. Minimalny okres najmu to 1 dzień i od takich jednostek liczony jest okres najmu. Im dłuższy okres wynajmu, tym niższa cena za dobę.

Biorąc pod uwagę powyższe parametry, w naszej wypożyczalni samochodów w Szczecinie najtańsze ceny wynajmu samochodów oscylują w okolicach kilkudziesięciu złotych dziennie. Droższe wyceny wahają się zwykle od 150 do 200 zł, co zwykle ma związek z klasą wynajmowanego samochodu. Jasne, niektóre oferty są znacznie droższe, ale tutaj podkreślamy te, które klienci oferują i kupują najczęściej. Jak widać, kwestie wynajmu nie muszą być drogie. Nawet dwieście złotych za noc nie wydałoby się zbyt wysokie, gdybyśmy mieli długą podróż. Wynajęcie taksówki na tej samej trasie byłoby znacznie droższe, ale wynajmując samochód zyskujemy również dużą niezależność.

Kiedy najlepiej wypożyczyć samochód?

Rozważając kwestię wynajmu samochodu często zastanawiamy się, kiedy taki wynajem jest dla nas najlepszy? W niektórych przypadkach wynajęcie samochodu w Szczecinie okazało się dla nas korzystne, jak wspomnieliśmy, jest to bardzo blisko granicy z Niemcami i bardzo blisko Berlina. Oprócz tego, że jest stolicą Niemiec, Berlin jest również bardzo dużym węzłem komunikacyjnym, dlatego wiele lotów musi odbywać się z miasta, a raczej z lotnisk w jego obrębie. Jednak na takie lotnisko trzeba się jakoś dostać. Wyobraź sobie, że chcesz wziąć taksówkę ze Szczecina na lotnisko w Berlinie. Cena będzie całkowicie nieopłacalna. Mogą z niego korzystać osoby, które mają własny samochód, ale opłatę za parking trzeba uiścić samemu i nie jest tania. Oczywiście moglibyśmy mieć kogoś autostopem, ale to nie zawsze jest opcja, a dodatkowo musimy wynająć dłużej, żeby móc sami dojechać na lotnisko. Oczywiście warto też rozważyć wypożyczenie samochodu, bo za kilkadziesiąt złotych możemy dojechać na lotnisko, na miejscu w naszej wypożyczalni, po prostu wysiadamy z auta i nie musimy się już martwić.

Polecamy szczególnie:

Jakie są wymagania wobec wynajmującego?

Często okazuje się, że ludzie, którzy chcą wynająć samochód, tego nie robią, ponieważ myślą, że istnieją ograniczenia, których nie spełnią. Największą bzdurą, jaką słyszymy, jest to, że jeden z naszych klientów zawahał się przed wynajęciem samochodu po raz pierwszy, ponieważ usłyszał, jak ktoś powiedział, że musisz zostawić kaucję za samochód. To z pewnością nieprawda. Nasze pojazdy są w pełni ubezpieczone, więc bez względu na to, co się stanie, wynajmujący nic nie płaci, o ile oczywiście nie zostaną naruszone warunki umowy. Więc jeśli samochód jest wynajmowany na nasze nazwisko, nie możemy go nawet pożyczyć znajomemu itp.

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli chodzi o wynajem samochodu, aby móc wypożyczyć samochód, trzeba mieć co najmniej dwadzieścia lat i posiadać ważne prawo jazdy. W rzeczywistości o to proszą nasi potencjalni klienci.

Explore More

Wypożyczalnia samochodów

Wypożyczalnia samochodów
3 listopada 2023 0 Comments 0 tags

W dzisiejszym zabieganym świecie mobilność jest jednym z kluczowych czynników wpływających na naszą jakość życia. Potrzeba szybkiego i wygodnego dostępu do transportu jest niezaprzeczalna, a w tym kontekście usługi wypożyczalni

Usuwanie wgnieceń

Usuwanie wgnieceń
6 listopada 2023 0 Comments 0 tags

Usuwanie wgnieceń: Wgniecenia na powierzchni samochodu to jedno z najbardziej irytujących uszkodzeń, z którymi właściciele pojazdów często mają do czynienia. Czy to efekt kapryśnej pogody, w postaci gradobicia, czy też

Firma przeprowadzkowa Gdańsk

Firma przeprowadzkowa Gdańsk
2 lutego 2024 0 Comments 0 tags

Przeprowadzka to jedno z życiowych wyzwań, które wymaga starannego planowania i organizacji. Szczególnie w przypadku przeprowadzki do miasta, takiego jak Gdańsk, warto dobrze się przygotować, aby proces ten przebiegł sprawnie