Wynajem samochodów – kiedy musimy skorzystać? Kiedy nie możemy skorzystać z własnego samochodu z różnych powodów, zaczynamy myśleć o opcjach. Przez większość czasu zastanawiamy się, czy bardziej opłaca się skorzystać z taksówki, czy wypożyczalni samochodów. Powszechnie uważa się, że wynajem samochodów to drogie rozwiązanie, dlatego najczęściej wybieramy taksówki bez zastanowienia, choć w rzeczywistości Szczecin jest najbardziej opłacalną wypożyczalnią samochodów, jest największym miastem w województwie zachodniopomorskim, a także blisko Berlina.

Biorąc za przykład naszą wypożyczalnię samochodów w Szczecinie, pokażemy dlaczego bardziej opłaca się wynająć samochód, Szczecin jest pod tym względem idealnym przykładem, ponieważ z jednej strony może opisać wady i zalety wynajmu samochodu w ogóle Powiedział, z drugiej strony, jest to inne miasto pod pewnymi względami w porównaniu z innymi dużymi miastami w Polsce.

Ile kosztuje wynajęcie samochodu w wypożyczalni samochodów?

Oczywiście nie ma jednej odpowiedzi na postawione powyżej pytanie. Oczywiście każda wypożyczalnia samochodów Szczecin ma inne warunki, dodatkowo jest to wyjątkowe miasto. Można jednak pokazać pewien trend i można wykazać, że w wielu obszarach wynajem samochodu jest bardziej opłacalny niż taksówka.

Wynajem samochodów
Wynajem samochodów

Na początku omówimy główne czynniki wpływające na cenę. Pierwszym z nich jest pytanie, jaki pojazd wybieramy. Im wyższa ocena, tym oczywiście wyższy czynsz. Inna sprawa, czy umowa najmu będzie miała limit kilometrów (w przypadku naszej wypożyczalni w Szczecinie wszystkie wyceny poza samochodami z niższej półki nie mają tego limitu), czy nie ma takiego limitu. Ostatnim czynnikiem jest okres najmu. Minimalny okres najmu to 1 dzień i od takich jednostek liczony jest okres najmu. Im dłuższy okres wynajmu, tym niższa cena za dobę.

Biorąc pod uwagę powyższe parametry, w naszej wypożyczalni samochodów w Szczecinie najtańsze ceny wynajmu samochodów oscylują w okolicach kilkudziesięciu złotych dziennie. Droższe wyceny wahają się zwykle od 150 do 200 zł, co zwykle ma związek z klasą wynajmowanego samochodu. Jasne, niektóre oferty są znacznie droższe, ale tutaj podkreślamy te, które klienci oferują i kupują najczęściej. Jak widać, kwestie wynajmu nie muszą być drogie. Nawet dwieście złotych za noc nie wydałoby się zbyt wysokie, gdybyśmy mieli długą podróż. Wynajęcie taksówki na tej samej trasie byłoby znacznie droższe, ale wynajmując samochód zyskujemy również dużą niezależność.

Kiedy najlepiej wypożyczyć samochód?

Rozważając kwestię wynajmu samochodu często zastanawiamy się, kiedy taki wynajem jest dla nas najlepszy? W niektórych przypadkach wynajęcie samochodu w Szczecinie okazało się dla nas korzystne, jak wspomnieliśmy, jest to bardzo blisko granicy z Niemcami i bardzo blisko Berlina. Oprócz tego, że jest stolicą Niemiec, Berlin jest również bardzo dużym węzłem komunikacyjnym, dlatego wiele lotów musi odbywać się z miasta, a raczej z lotnisk w jego obrębie. Jednak na takie lotnisko trzeba się jakoś dostać. Wyobraź sobie, że chcesz wziąć taksówkę ze Szczecina na lotnisko w Berlinie. Cena będzie całkowicie nieopłacalna. Mogą z niego korzystać osoby, które mają własny samochód, ale opłatę za parking trzeba uiścić samemu i nie jest tania. Oczywiście moglibyśmy mieć kogoś autostopem, ale to nie zawsze jest opcja, a dodatkowo musimy wynająć dłużej, żeby móc sami dojechać na lotnisko. Oczywiście warto też rozważyć wypożyczenie samochodu, bo za kilkadziesiąt złotych możemy dojechać na lotnisko, na miejscu w naszej wypożyczalni, po prostu wysiadamy z auta i nie musimy się już martwić.

Polecamy szczególnie:

Jakie są wymagania wobec wynajmującego?

Często okazuje się, że ludzie, którzy chcą wynająć samochód, tego nie robią, ponieważ myślą, że istnieją ograniczenia, których nie spełnią. Największą bzdurą, jaką słyszymy, jest to, że jeden z naszych klientów zawahał się przed wynajęciem samochodu po raz pierwszy, ponieważ usłyszał, jak ktoś powiedział, że musisz zostawić kaucję za samochód. To z pewnością nieprawda. Nasze pojazdy są w pełni ubezpieczone, więc bez względu na to, co się stanie, wynajmujący nic nie płaci, o ile oczywiście nie zostaną naruszone warunki umowy. Więc jeśli samochód jest wynajmowany na nasze nazwisko, nie możemy go nawet pożyczyć znajomemu itp.

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli chodzi o wynajem samochodu, aby móc wypożyczyć samochód, trzeba mieć co najmniej dwadzieścia lat i posiadać ważne prawo jazdy. W rzeczywistości o to proszą nasi potencjalni klienci.

Explore More

Glovo praca

Glovo praca
6 lutego 2024 0 Comments 0 tags

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób poszukuje alternatywnych źródeł zarobku, wykorzystując potencjał nowoczesnych technologii. Jednym z takich rozwiązań jest praca jako kurier dla firmy Glovo. Czym jednak jest Glovo i

Firmy przeprowadzkowe Wrocław

Firmy przeprowadzkowe Wrocław
1 lutego 2024 0 Comments 0 tags

Przeprowadzka to moment w życiu, który może być pełen emocji, wyzwań i stresu. Bez względu na to, czy przenosimy się z jednego miejsca zamieszkania do drugiego, czy też zmieniamy siedzibę

Glovo praca wymagania 

Glovo praca wymagania 
15 stycznia 2024 0 Comments 0 tags

W dzisiejszym dynamicznym świecie, gdzie technologia stale ewoluuje, pojawiły się nowe sposoby zarabiania pieniędzy, które pozwalają na większą elastyczność i niezależność. Jednym z takich rozwiązań jest aplikacja o nazwie “Glovo”.