Szukasz sposobu na zaoszczędzenie na kosztach ogrzewania pomieszczeń przemysłowych lub magazynowych? Umieszczenie kurtyn paskowych w obszarach roboczych doskonale poradzi sobie z tym zadaniem. Kurtyny paskowe z PCV z http://paskowekurtyny.pl mogą być zarówno izolujące termicznie, jak i odporne na zimno.

Wybierz kurtyny zgodnie z potrzebami swojej firmy: utrzymują mikroklimat wewnątrz stref, zapobiegają przepływowi ciepłego powietrza do zimnego i odwrotnie. Odporne na zimno PCV jest wygodne w użyciu w chłodniach. Są przystosowane do niskich temperatur, nie zamarzają i nie ulegają zniszczeniu przez zimno.

Co zapewniają kurtyny paskowe?

 • Oszczędzanie energii.
 • Eliminację przeciągów.
 • Utrzymanie wymaganej temperatury w chłodniach.
 • Zachowanie optymalnego mikroklimatu w klimatyzowanych pomieszczeniach.
 • Ochrona pomieszczeń przed wnikaniem owadów, kurzu, dymu.

Zalety kurtyn paskowych

 • Oszczędność energii: zmniejsz koszty energii nawet o 50%. Kurtyny paskowe tworzą skuteczną barierę, pozwalającą skutecznie kontrolować temperaturę w środowisku pracy, co skutkuje mniejszym zapotrzebowaniem na ogrzewanie i chłodzenie.
 • Bezpieczeństwo: zapewnienie bezpieczeństwa Twoim pracownikom. Kurtyny z PCV zapewniają absolutną widoczność między obszarami, umożliwiając przechodzenie pieszych i przejeżdżanie pojazdów silnikowych bez narażania bezpieczeństwa pracowników.
 • Trwałość: paski PCV są niezwykle trwałe odpowiednie dla różnych gałęzi przemysłu i zastosowań, zostały zaprojektowane tak, aby wytrzymać duży ruch.
 • Higieniczne: wysokiej jakości pasek zmniejsza zanieczyszczenie między strefami. Kurtyny paskowe są potrzebne do kontroli zanieczyszczeń. Zainstalowanie kurtyny paskowej z PCV  może zapobiec przedostawaniu się szkodników, kurzu lub zanieczyszczeń do pomieszczenia, poprawiając higienę pomieszczenia.
 • Hałas: kontroluj poziom hałasu w miejscu pracy instalując kotary paskowe.
 • Łatwa konserwacja: kotary są łatwe w pielęgnacji i utrzymaniu czystości: wystarczy przemyć ciepłą wodą, gdy zaczną wyglądać na brudne.

Kotary paskowe PCV są trwałe i odporne na uszkodzenia. Nie przepuszczają promieniowania UV i słyną z dobrej izolacji akustycznej, co jest bardzo wygodne dla hal przemysłowych. Ponadto zapobiegają przedostawaniu się kurzu, wilgoci, owadów do obszarów roboczych. Montaż konstrukcji z taśm PCV będzie doskonałym rozwiązaniem na zagospodarowanie dużej przestrzeni, gdy istnieje potrzeba jej podziału.

Ważne jest, aby wziąć pod uwagę, że kurtyny paskowe są wykonane z przyjaznego dla środowiska miękkiego materiału. Dlatego podczas montażu konstrukcji konieczne jest określenie, jaki procent zakładu potrzebuje przedsiębiorstwo. Technologia ta minimalizuje ryzyko pękania. Kurtyny paskowe przeznaczone są do pomieszczeń takich przedsiębiorstw jak: supermarkety, stacje paliw, zakłady przemysłu spożywczego, spawalnie, placówki gastronomiczne, chłodnie, magazyny. Oprócz trwałości materiału PCV ma inne zalety jak długotrwała eksploatacja.

Przeznaczenie kurtyn paskowych

Kurtyny paskowe silplex.pl/tworzywa-budowlane/kurtyny-pcv-pcw/ PCV do myjni samochodowych. W przeciwieństwie do drzwi, kurtyny paskowe w myjni samochodowej są łatwe do czyszczenia. Dodatkowo doskonała widoczność jest zachowana dzięki przezroczystemu materiałowi. W użytkowaniu są praktyczne i wygodne ze względu na swoją elastyczność i energooszczędność.

Kurtyny paskowe
Kurtyny paskowe

Kurtyny PCV do chłodni. Odporny na mróz PCV może wytrzymać do -60 stopni. Dlatego zakup kotar do urządzeń chłodniczych będzie doskonałą opcją na odciążenie sprzętu technicznego. Kurtyny paskowe termoizolacyjne pozwalają utrzymać mikroklimat pomieszczenia w ciągu dnia pracy oraz nie przepuszczają kurzu, zapachów i hałasu z zewnątrz. Klimat pomieszczeń z urządzeniami chłodniczymi można utrzymać za pomocą mrozoodpornych taśm PCV. Oprócz standardowej taśma odporna na zimno jest dostępna w wersji prążkowanej. Standardowa jest częściej używana do podziału chłodni na strefy i zapobiegania przedostawaniu się ciepła. Żebrowane stosuje się w pomieszczeniach, w których występuje aktywny ruch sprzętu. Żebra pasów dodatkowo chronią chłodnie przed wahaniami temperatury. Często umieszcza się je w obszarach drzwi od ulicy.

W przypadku pomieszczeń magazynowych i handlowych o dodatniej temperaturze odpowiednia jest standardowa gładka kotara PCV. Może służyć do podziału na strefy i oddzielenia ulicy od pomieszczenia. W przypadku przedsiębiorstw o stałym strumieniu rozładunku i załadunku towarów lepiej jest rozważyć pas żebrowy. Przeznaczony jest do obszarów o intensywnej interakcji między sprzętem załadowczym a personelem. Paski są odporne na uszkodzenia mechaniczne i czynniki zewnętrzne dzięki usztywnieniu żeber.

Ochronne ekrany spawalnicze z kurtyn paskowych PCV silplex.pl/tworzywa-konstrukcyjne/tekstolit/ są aktywnie wykorzystywane podczas prac spawalniczych lub budowlanych. Spośród nich można zamontować ogrodzenia: ekrany i kabiny. Doskonale radzą sobie z rolą protektora i utrzymują widoczność, przezroczystość pasów pozwala obserwować proces z zewnątrz. Dodatkowym plusem ochronnego materiału PCV jest izolacja akustyczna i przeciwpyłowa.

Jeśli istnieje potrzeba zachowania korporacyjnego stylu przedsiębiorstwa, możesz użyć kolorowych kurtyn paskowych PCV z Poliplex. Wykonane są również z wytrzymałego materiału, który zapobiega wnikaniu kurzu i brudu oraz utrzymuje pożądany mikroklimat. Wielokolorowe PCV są odpowiednie jako zasłony do myjni samochodowych, supermarketów i lokali handlowych.

Aircon filtry przemysłowe
Woźniaka 28
40-389 Katowice
322022079
airconfilters.pl

Poliplex tworzywa konstrukcyjne
Krakowska 87
40-391 Katowice
322505048
www.poliplex.com.pl
Siplex tworzywa konstrukcyjne
Krakowska 87
40-391 Katowice
883133031
www.silplex.pl

Explore More

Filtry kasetowe producent

Filtry kasetowe producent

Filtry kasetowe producent: Niekwestionowanym priorytetem współczesnego społeczeństwa jest troska o jakość powietrza oraz wody, które konsumujemy. W obliczu rosnącej industrializacji, zanieczyszczenia środowiska stają się realnym zagrożeniem dla zdrowia ludzkiego i

Fotowoltaika jak zamontować

Fotowoltaika jak zamontować

Fotowoltaika jak zamontować: Wraz z rosnącym zainteresowaniem ekologicznymi i odnawialnymi źródłami energii, fotowoltaika zyskuje coraz większą popularność. Dzięki wykorzystaniu energii słonecznej do produkcji elektryczności, instalacje fotowoltaiczne stanowią ekonomiczne i ekologiczne

Klimatyzacja Olsztyn

Klimatyzacja Olsztyn

Klimatyzacja Olsztyn a wybór odpowiedniego systemu, może być złożony ze względu na różnorodność dostępnych modeli i technologii. Ważne jest, aby zacząć od zdefiniowania swoich potrzeb. Czy interesuje nas klimatyzacja w