Znany powszechnie zabieg podologiczny jest dostępny w specjalistycznych gabinetach zajmujących się naszymi stopami. W gabinetach kosmetycznych oferowany jest nam pedicure, ale my jednak polecamy zabieg specjalistyczny stóp, który wykonuje podolog. Zadbaj nie tylko o wygląd swoich stóp, ale także o ich dobry stan zdrowia.

Jaki jest pierwszy krok?

Zabieg podologiczny składa się z opracowania paznokci, jak i podeszwy stóp. W tym zabiegu nie uwzględnia się terapeutycznych elementów jak terapia odcisków, czy też terapia wrastających paznokci. Raczej jest to profilaktyczny zabieg.
Podolog w pierwszym kroku poznaje swojego pacjenta oraz jego potrzeby. Przeprowadzany jest dokładny wywiad. Podczas ten rozmowy określa się plan terapii podologicznej lub też plan postępowania.

Przed wykonaniem zabiegu podologicznego nie moczy się stóp. Po moczeniu stóp sam obraz może być nieco rozmyty. Co więcej, praca z frezarką jest znacznie mniej efektywna i może się zakończyć popsuciem mikrosilnika. Podolodzy używają profesjonalnych środków odświeżających i dezynfekujących. Na samym początku używa się specjalistycznego sprayu, który działa w sposób dezynfekujący. Następnie wkraczają olejki eteryczne, które mają za zadanie zminimalizować nieprzyjemny zapach stóp.

Skrócenie i opracowanie paznokci

Paznokcie skraca się cęgami bocznymi lub czołowymi. W znacznej większości, z uwagi na wygodniejszy kształt, specjaliści wybierają czołowe cęgi. Ważna jest także ergonomia pracy. Danego narzędzia można użyć tylko jeden raz. Dzięki temu zabieg jest uporządkowany i sam czas zabiegu może być o wiele, wiele krótszy.

Zależnie od tego, z jaką grubą płytką paznokciową mamy do czynienia, wybieramy frezy o gradacji określonej. Musimy pamiętać o tym, że zawsze zaczynamy od frezów ze znacznie grubszą gradacją. Przechodząc stopniowo do tych delikatniejszych, aż w końcu do polerek.

Koniec ze zrogowaceniami

Do poradzenia sobie ze zrogowaceniami używa się kapturków ściernych. W pracy kapturkami istnieje taka sama zasada, jak przy pracy frezami. Zrogowacenia grubsze opracowuje się kapturkami o gradacji 80, następnie podeszwy szlifuje się kapturkami o gradacji 150 lub też 320.

Zamiast kapturków ściernych podolodzy używają także frezów ceramiczno-diamentowych. Modzele oraz zrogowacenia usunąć możemy także przy pomocy skalpela. W przypadku tym uzupełnieniem doskonałym oraz także wsparciem tychże działań będzie preparat ze sporą zawartością mocznika. Dzięki 20% stężeniem mocznika skutecznie oraz szybko zmiękcza naskórek zrogowaciały.

Na skutek tego działania zostaje wyraźnie zaznaczona granica pomiędzy zdrową a narośniętą nadmiernie tkanką. Naskórek, który jest zgrubiały, nabiera barwy żółtawej. Dzięki temu praca skalpelem jest ułatwiona i można usunąć bezpiecznie modzele.

Po przeszlifowaniu paznokci przy użyciu frezów pozostają resztki organicznego pyłu, który musi zostać usunięty, aby ten zabieg był kompletny. Preparat, który wspomaga oczyszczenie paznokciowych – plastyka wałów okołopaznokciowych, występuje w formie sprayu.

Spryskuje się powierzchnię paznokci i należy odczekać około dwóch minut, aż wszystkie zrogowacenia się zrobią białe. Preparat ten jest genialny, ponieważ nie tylko wiąże się z martwymi komórkami. Sprawia, że usunięcie zrogowaceń jest proste oraz szybkie. Dwustronną sondą oczyszczamy przestrzenie przy paznokciu, usuwając wszelkich zrogowaceń. Kolejny element to podcięcie ostateczne wszelkich skórek. Używa się do tego cążek do skórek. Ostrze najchętniej wybierane ma rozmiar czterech milimetrów.

Ostatni krok

Ostatnim krokiem jest wmasowywanie preparatu. Zależnie od tego, z jaką konkretnie skórą mamy do czynienia, wybierany dany preparat. W skład wyposażenia podologicznej szafki wchodzić muszą wszelkie preparaty zarówno do potliwej skóry, do skóry suchej, jak i także do skóry bardzo przesuszonej.

Użycie dobrego preparatu do wykończenia zabiegu oraz także opowiedzenie o jego działaniu pacjentowi jest idealnym punktem do zalecenia zakupu danego preparatu do domowego użytku. Pacjent, któremu zostanie polecony przez specjalistę dany preparat, chętnie zakupi ten produkt. Jeśli preparat zostanie dobrany odpowiednio do typu skóry, przy stosowaniu regularnym pacjent będzie w pełni zadowolony z samych efektów. W związku z powyższym sam wizerunek specjalisty mocno się wzmocni.

Gdy czeka nas dopiero pierwsza wizyta u podologa, to musimy zrobić co w naszej mocy, aby rzeczywiście znaleźć dobrego specjalistę. Gabinety podologiczne nie są jeszcze takie popularne w naszym kraju, ale cały czas pojawiają się nowe. Warto zaufać tym, które już od lat działają na rynku i mają dobre opinie. Takich jest naprawdę sporo. Warto trafić do danego gabinetu podologicznego z polecenia. W takiej sytuacji czujemy, że jest to rozwiązanie sprawdzone i w rękach danego specjalisty czujemy się w pełni bezpiecznie.

W przypadku wizyty u podologa naprawdę nie ma się czego obawiać. Zabiegi są bezpieczne oraz są bezbolesne. Wiele osób wizytę u podologa porównuje do wizyty u kosmetyczki.

Explore More

Miód z akacji na co?

Miód z akacji to jeden z najdelikatniejszych i najczystszych rodzajów miodu, który cieszy się dużą popularnością ze względu na swoje liczne właściwości zdrowotne. Jest bogaty w naturalne cukry, witaminy oraz

Esperal gdzie się wszywa?

Esperal, znany również jako disulfiram, jest lekiem stosowanym w terapii uzależnienia od alkoholu. Jego działanie polega na wywoływaniu nieprzyjemnych reakcji organizmu po spożyciu alkoholu, co ma na celu zniechęcenie pacjenta

Balon kapsułkowy na odchudzanie

Balon kapsułkowy na odchudzanie

Balon kapsułkowy na odchudzanie. To pojęcie, które coraz częściej słyszymy w kontekście walki z nadwagą i otyłością. Dla wielu osób, które borykają się z problemem nadmiernych kilogramów, może to być