Zasłony czy rolety materiałowe Kraków? Czasami stajemy przed takim właśnie wyborem. Te pierwsze są bardziej estetyczne, drugie bardziej praktyczne. Zasłony sprawiają, że pokój wygląda komfortowo, a rolety sprawiają, że wygląda nowocześnie. Jest jednak opcja kompromisowa: rolety materiałowe. Jako materiał na lamele aktywnie wykorzystywane są tworzywa sztuczne, aluminium i tekstylia. Tkaniny mogą być różne: najczęstsze opcje to: bawełna, żakard, akryl, poliester (często w jednym modelu materiały naturalne łączy się z syntetycznymi).

Jakie są zalety rolet materiałowych w Krakowie?

 • Ogromna liczba opcji. Zamawiając rolety materiałowe w Krakowie można z wybrać rodzaj tkaniny, fakturę, kolor. Najczęściej spotykane kolory to biel i beż, ale można wybrać inne opcje, a nawet zamówić rolety z oryginalnymi nadrukami. Konkretną wersję lameli należy wybrać na podstawie ogólnego stylu, w jakim urządzone jest pomieszczenie.
 • Trwałość. Tkanina jest tradycyjnie uważana za materiał mniej niezawodny niż plastik czy metal, jednak najnowsza generacja lameli z tkaniny może się z tym polemizować. Materiał jest impregnowany specjalnymi związkami, dzięki czemu nie blaknie.
 • Hipoalergiczność. Rolety materiałowe produkowane są z tkanin nie wywołujących u ludzi reakcji alergicznych.
 • Lekkość i elegancja. Lamele z tkaniny nie przeciążają gzymsów, dlatego zaleca się je preferować, gdy trzeba ozdobić duże okna. Ponadto rolety mogą służyć do ukrycia poszczególnych wad konstrukcyjnych okien.

Ciekawe rozwiązania z roletami materiałowymi w Krakowie

Rolety materiałowe w Krakowie cieszą się dużo większą popularnością ze względu na swoją funkcjonalność, trwałość i łatwość użytkowania. Łączą wygodę zwykłych rolet oraz różnorodne rozwiązania konstrukcyjne zasłon. Do ich produkcji wykorzystywane są różnego rodzaju tkaniny, które poddawane są specjalnej obróbce w celu wydłużeniu ich wytrzymałości. Impregnaty nadają materiałom właściwości antystatyczne, przeciwpożarowe, a także chronią przed zabrudzeniem. Ponadto nie pochłaniają wilgoci i nie powodują efektu blaknięcia w kontakcie ze światłem słonecznym. Tkaniny używane do produkcji rolet materiałowych w Krakowie różnią się nie tylko kolorem, ale także fakturą, podłożem, zdolnością do ochrony przeciwsłonecznej.  

Rodzaje tkanin na rolety materiałowe w Krakowie

 • Poliester to sztuczna tkanina, która jest bardzo łatwa w utrzymaniu czystości. Nie blaknie i posiada szeroką gamę kolorów i wzorów. Rolety z tego materiału nie gromadzą kurzu, nie kurczą się oraz nie odkształcają podczas czyszczenia. Rolety materiałowe w Krakowie produkowane z poliestru są tanie.   
 • Naturalne tkaniny na rolety, takie jak bawełna, jedwab a także z włókien łączonych, należy impregnować zabezpieczając przed wilgocią. Nie można ich poddawać częstemu czyszczeniu, aby nie zetrzeć warstwy ochronnej. Są piękne, ekologiczne i zainteresują miłośników ekoprojektów.
 • Tkaniny żakardowe są najgęstszymi w fakturze tkaninami na rolety. Swoim pięknem nadają wnętrzu szlachetności i potrafią zmienić jego styl. Są trwałe i ognioodporne. Nie blakną i nie kurczą się. Ale ceny tego rodzaju osłon są wyższe.
 • Włókno szklane to jeden z najlepszych materiałów na okna w pomieszczeniach takich jak kuchnia i łazienka. Niezbyt popularny rodzaj tkaniny, ze względu na mały wybór wzorów i kolorów. Sam materiał jest odporny na ogień. Posiada dobre właściwości antystatyczne, nie wchłania wilgoci i jest łatwy w pielęgnacji.

Wybierając tkaninę na rolety materiałowe w Krakowie, należy pamiętać, że im gęstsza tkanina, tym trwalszy produkt, tym dłużej zachowa swój kształt i tym lepsza ochrona przeciwsłoneczna.

Odmiany modeli rolet materiałowych w Krakowie

Rolety materiałowe Kraków
Rolety materiałowe Kraków

Rolety materiałowe w Krakowie to rolowany płaski arkusz tkaniny, który podczas ruchu jest nawijany na wałek. Wizualnie powiększa pomieszczenie. W zależności od rodzaju montażu mogą być otwarte i zamknięte. W pierwszej wersji tkanina nawijana jest na wałek, w drugiej montowana jest w kasecie. Można je montować na plastikowych oknach, nie tylko za pomocą wkrętów samogwintujących, ale także za pomocą specjalnych elementów złącznych, czyli bez wiercenia. Rolety materiałowe dobrze regulują promienie świetlne i nadają się do każdego pomieszczenia. Rolety można montować na otworze okiennym lub na ścianie.

Opcje:

 • Rolety plisowane to jedna z odmian rolet materiałowych a ich zasada działania polega na składaniu tkaniny w tzw. akordeon, umożliwia zaciemnienie okien o dowolnych kształtach: trapezowy, okrągły, owalny, trójkątny, łukowy.
 • Rolety materiałowe w Krakowie to także tzw. rolety rzymskie, bardzo oryginalne i eleganckie. Będą odpowiednie dla każdego wnętrza, świetnie wyglądają również na wąskich otworach. Jest to płaska tkanina, która za pomocą mechanizmu łańcuszkowego składa się w fałdy. Steruje się nimi sznureczkiem lub zdalnie za pomocą pilota.
 • Rolety materiałowe dzień-noc to efektowne modele, które mogą stworzyć wygodę i oryginalność w każdym pomieszczeniu. Dają ogromne możliwości aranżacji i kolorystyki przestrzeni okiennej. Można je montować na całym otworze okiennym lub tylko na skrzydle plastikowego okna. Do ich produkcji wykorzystuje się specjalne tkaniny z naprzemienne przezroczystymi i zaciemniającymi paskami. Równoległy ruch dwóch tkanin z takimi paskami względem siebie tworzy płynne cieniowanie. 

Ze względu na praktyczność, różnorodność kształtów i kolorów rolety materiałowe w Krakowie zyskały zasłużoną uwagę nie tylko projektantów, ale także koneserów komfortu i prawdziwej przytulności.

Explore More

Klimatyzacja

Klimatyzacja

Klimatyzacja: W dzisiejszych czasach, kiedy zmiany klimatyczne stają się coraz bardziej odczuwalne, klimatyzacja staje się nie tylko luksusem, ale często koniecznością. Kiedy temperatury latem sięgają rekordowych poziomów, a upały są

Remont odkryj nowe możliwości

Remont odkryj nowe możliwości

Remont odkryj nowe możliwości: Przywołajmy obraz: pomieszczenie w stanie zaniedbania, z długą listą niedoróbek i potrzebnych napraw. Remont kojarzy się wielu osobom z wyzwaniem, a nawet koszmarem. Jednak, czy zastanawialiście

Żaluzje fasadowe Szczecin

Żaluzje fasadowe Szczecin

Żaluzje fasadowe Szczecin stanowią coraz bardziej popularne rozwiązanie w kontekście nowoczesnego zarządzania światłem i temperaturą w domach i budynkach komercyjnych. Te innowacyjne instalacje nie tylko poprawiają estetykę fasady, ale również