Co zabrać na jachty? Kiedy decydujemy wybrać się na jachty, nie możemy zapominać o kilku podstawowych przedmiotach, które w znacznym stopniu ułatwią nam żeglowanie. Często jednak mamy z tym problem- nie do końca wiemy, co będzie najlepszym rozwiązaniem.

W jaki sposób ubierać się na jacht? O jakich przedmiotach nie możemy zapominać przed wyruszeniem w rejs? Co najczęściej zabierane jest na jachty? Jakie opcjonalne przedmioty mogą okazać się strzałem w dziesiątkę? Jeśli szukasz odpowiedzi na te pytania, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości czytelników.

W jaki sposób ubierać się na jacht?

Zanim zdecydujemy się na pierwszy rejs, kluczowe jest, aby zabrać rzeczy tylko najbardziej potrzebne i te, które rzeczywiście będą przez nas używane. Przede wszystkim nie zaleca się kupowania twardej walizki na kółkach- zdecydowanie lepszym rozwiązaniem wydaje się być miękka torba. Jest ona na tyle praktyczna, że możemy ją umiejscowić niemalże w każdej lokalizacji. Kiedy wypakujemy z niej wszystko co jest potrzebne, wówczas nie zajmuje miejsca pod pokładem, co jest szczególnie istotne. Ważne jest, aby odpowiednio przygotować swój ubiór na różne warunki pogodowe. Kluczowe są buty gumowe antypoślizgowe. Muszą mieć zabudowane palce. Wyposażając się w nie, poruszanie po pokładzie nie jest czymś problematycznym. Dobrym rozwiązaniem jest też czapka z daszkiem ewentualnie kapelusz- w połączeniu z okularami słonecznymi jest to dobry sposób na ochronę przed promieniowaniem słonecznym. Na chłodniejszy czas zalecana jest ciepła czapka, a także bielizna termiczna. Weźmy większą liczbę skarpetek i bielizny, aby zminimalizować częstotliwość prań. Ciekawym pomysłem jest zakup nieprzemakalnego kombinezon. Nie zapominajmy o cieplejszych bluzach i cienkich koszulach. Materiał w każdym tym przypadku powinien być szybkoschnący.

O jakich przedmiotach nie możemy zapominać przed wyruszeniem w rejs?

Co zabrać na jachty?
Co zabrać na jachty?

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że pakowanie nie kończy się jedynie na ubraniach. Kluczowe może okazać się zabranie ze sobą kremu na słońce z filtrem. Przydatna będzie dobrze zaopatrzona apteczka, w której znajdą się środki odkażające, plastry, przyjmowane leki, a także środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Nie bójmy się zabierać ze sobą własnej pościeli- wynajem może nas słono kosztować. Nie w sposób nie wspomnieć o kocach, śpiworach, ręcznikach, ładowarce do telefonu. Nigdy nie wiemy, kiedy przyda się jakikolwiek dowód tożsamości, pieniądze i karty- elementy te warto umieścić w wodoszczelnym opakowaniu. Często pakowane są także latarki czołowe. Mogą okazać się strzałem w dziesiątkę, jeśli dojdzie do nieprzyjemnego incydentu w nocy. Wykonywanie niektórych czynności ułatwia scyzoryk wielofunkcyjny. Posiada nie tylko nożyk, ale również śrubokręty i wiele innych przydatnych narzędzi.

Polecane kursy i szkolenia:

Co najczęściej zabierane jest na jachty?

Zdecydowana większość osób decyduje się na wybór sportowej lub innej miękkiej torby. Walizki lepiej zostawmy do hoteli- na jachcie zajmują bardzo dużo miejsca. Wyjątkiem jest sytuacja, w której przyjechaliśmy własnym samochodem- przedmioty w ciężkich walizkach możemy wypakować, a następnie schować je do bagażnika. Koniecznością są okulary przeciwsłoneczne, w przeciwnym wypadku nasze oczy będą zmrużone. Nie zapominajmy o kremie do opalania, jak i również o środkach na kleszcze i komary. Godny uwagi jest odpowiedni kapelusz, który uchroni nas przed słońcem. Kluczowe są odpowiednie buty do chodzenia po jachcie- najlepsze będą modele posiadają podeszwę antypoślizgową. Na brzeg natomiast świetne okażą się tenisówki. Pamiętajmy o T-shirtach, spodniach nieprzemakalnych, kurtce, polarze, skarpetkach, bieliźnie. Przydatny będzie strój kąpielowy i szybkoschnący ręcznik. Do pozostałych elementów, które najczęściej zabierane są na jachty, możemy zaliczyć ładowarki telefonów, pościel, śpiwory, artykuły higieniczne, leki, spray na komary i spray na kleszcze.

Jakie opcjonalne przedmioty mogą okazać się strzałem w dziesiątkę?

Wyżej wymienione przedmioty są niemalże obowiązkowe, jeśli zależy nam na odpowiednim funkcjonowaniu na jachcie. Warto wyróżnić jednak opcjonalne rzeczy, które mogą się przydać i urozmaicić podroż. Wśród nich nie można nie wspomnieć o wędkach. Strzałem w dziesiątkę okażą się gry planszowe, które sprawiają, że całe grono bawi się doskonale. Warto pamiętać o dyskach i pamięciach USB, na których znajdować będzie się ulubiona muzyka. Rękawice jachtowe są niezbędne, gdy jesteśmy zainteresowani nauką obsługi jachtu. Gumowe buty nie pozostawiają śladów i są antypoślizgowe, jednocześnie przydadzą się w przypadku konieczności wejścia do wody. Nieprzemakalny płaszcz przeciwdeszczowy jest niemalże gwarancją suchości nawet w przypadku intensywnych opadów. Ciekawym rozwiązaniem jest też gitara lub dowolne inne instrumenty muzyczne, które nie zajmują dużo miejsca- w ten sposób stworzymy niepowtarzalny klimat. Możemy zastanowić się nad maską z rurką, jak i nad latarką.

Explore More

Sardynia wczasy

Sardynia wczasy

Sardynia wczasy: Sardynia, malownicza wyspa leżąca na Morzu Śródziemnym, jest jednym z najbardziej fascynujących miejsc na mapie Europy. Ze swoimi błękitnymi wodami, przepięknymi plażami, imponującymi górami i bogatą kulturą, ta

Noclegi w Trzęsaczu

Noclegi w Trzęsaczu

Noclegi w Trzęsaczu: Trzęsacz, malownicza miejscowość położona nad brzegiem Morza Bałtyckiego, to miejsce, które przyciąga turystów swoją urokliwością i niepowtarzalnym klimatem. Ze względu na swoje piękne krajobrazy, szerokie plaże i

Przewodnik po Szczecinie

Przewodnik po Szczecinie

Szczecin, miasto położone na styku kultur i historii, oferuje niezapomniane doznania turystyczne dla odwiedzających. Od wspaniałych festiwali po bogactwo dziedzictwa kulturowego, to miejsce zachęca do eksploracji i odkrywania. Przewodnictwo turystyczne