Estetyczny zabieg leczniczy na trądzik, przebarwienia i zmarszczki. Dziś cuda medycyny estetycznej uwalniają od wielu problemów skórnych, które często są źródłem wstydu i złożoności. W zależności od defektu skuteczne są zabiegi na trądzik, przebarwienia, zmarszczki i utratę jędrności skóry. Na jakie zabiegi warto zwrócić uwagę?

Medycyna estetyczna a leczenie trądziku

Trądzik dzisiaj to nie tylko problem dla nastolatków. Często dotyka również dorosłych. Co oferuje medycyna estetyczna?

Peeling chemiczny

AHA są stosowane w leczeniu trądziku od wielu lat. Złuszczają martwy naskórek i redukują stany zapalne, zaskórniki i zaskórniki. Dodatkowo regulują wydzielanie sebum i rozjaśniają przebarwienia. Do kwasów najczęściej stosowanych w gabinetach medycyny estetycznej należą kwas glikolowy, migdałowy, mlekowy czy azelainowy. W peelingach chemicznych stosuje się wysokie stężenia kwasu. Generalnie, aby uzyskać zadowalające wyniki, należy wykonać kilka serii.

Zazwyczaj tego typu operacje nie są bolesne. Jednak bardziej intensywne peelingi chemiczne mogą powodować tkliwość oraz uczucie ściągnięcia i zaczerwienienia, które zwykle ustępuje po kilku dniach. Percepcja bólu zależy również od wrażliwości jednostki na bodźce zewnętrzne.

Warto pamiętać, że właściwa pielęgnacja skóry po tego typu peelingu jest szczególnie ważna, aby uniknąć podrażnień i osiągnąć zadowalające efekty. Po zabiegu unikaj ekspozycji na słońce i stosuj krem ​​o wysokim SPF, najlepiej SPF 50, z odpowiednim filtrem przeciwsłonecznym.

Peeling Chemiczny – Przeciwwskazania:

 • Ciąża i laktacja,
 • Alergie skórne,
 • Aktywne zmiany bakteryjne, grzybicze i wirusowe,
 • Skóra wystawiona na działanie promieni słonecznych,
 • Skłonność do powstawania blizn keloidowych,
 • Ciężkie formy trądziku,
 • Doustna terapia kwasem retinowym,
 • Naskórek jest nieciągły.

Odmładzające Zabiegi Medycyny Estetycznej

Widoczne zmarszczki i nieelastyczna skóra nie dodają blasku. Z powodzeniem można jednak przywrócić młodzieńczy blask.

Kwas hialuronowy

Cuda medycyny estetycznej
Cuda medycyny estetycznej

Zastrzyki z kwasu hialuronowego wypełniają zmarszczki, zmarszczki i inne niedoskonałości skóry oraz intensywnie nawilżają i odmładzają. Kwas ten występuje naturalnie w skórze, ale wraz z wiekiem jego poziom dramatycznie spada. Sam zabieg trwa do kilku minut i nie wymaga hospitalizacji.

Efekty iniekcji kwasu hialuronowego widoczne są natychmiast po zabiegu. Wyniki utrzymują się około 9-12 miesięcy. Po tym czasie preparat ulega stopniowej degradacji, a następnie zostaje całkowicie wchłonięty.

Po zabiegu może wystąpić lekki obrzęk i zaczerwienienie, jeśli jest to swędzenie wrażliwej skóry. Przez dwa tygodnie po zabiegu należy unikać silnego światła słonecznego i ciepła, takich jak solaria czy sauny.

Przeciwwskazania do terapii kwasem hialuronowym:

 • ciąża i laktacja,
 • choroby autoimmunologiczne,
 • skłonność do tworzenia blizn przerostowych
 • stany zapalne skóry, takie jak opryszczka, trądzik,
 • uczulony na składniki preparatu,
 • nowotwór.
 • toksyna botulinowa

Powszechnie znany jako Botox, jego celem jest czasowe zablokowanie możliwości skurczów mięśni, a tym samym zapobieganie pojawianiu się zmarszczek. Botox może redukować drobne zmarszczki, szczególnie te wokół oczu, brwi i czoła.

Zabieg polega na wstrzyknięciu preparatu małą strzykawką w dany mięsień, który odpowiada za mimikę w określonych partiach twarzy. W rezultacie mięśnie przestają działać. Zmniejsza to zmarszczki i wizualnie wygląda zdrowiej i młodziej.

Mezoterapia

Mezoterapia bezigłowa i bezigłowa to jeden z ulubionych zabiegów lekarzy medycyny estetycznej, ponieważ są małoinwazyjne, a przy tym dają bardzo dobre, szybko widoczne efekty. Bardziej elastyczny i promienny. Stosuj według własnych upodobań ampułki zawierające cenne witaminy, ekstrakty roślinne i czynniki wzrostu.

Medycyna estetyczna leczenie przebarwień

Przebarwienia posłoneczne i trądzikowe oraz piegi lub melasma to nieestetyczne zmiany pigmentacyjne. Jednak medycyna estetyczna może nawet pozbyć się tych trwałych przebarwień.

Laser

Laser stymuluje syntezę kolagenu i rozświetla skórę. Technika jest mało inwazyjna i bardzo skuteczna w usuwaniu przebarwień. Ponadto nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji i zapewnia trwałe i szybkie rezultaty. Również użycie lasera ma działanie ujędrniające i odmładzające.

Działanie lasera polega na niszczeniu komórek nadmiarem melaniny, co daje trwałe rezultaty. Natychmiast po zabiegu plama ciemnieje, a następnie łuszczy się. Generalnie w celu całkowitego usunięcia przebarwień należy wykonać serię zabiegów.

Medycyna estetyczna oferuje wiele zabiegów, które mogą pozbyć się kompleksów i wyeliminować wiele nieestetycznych niedoskonałości. Warto jednak skorzystać z dobrodziejstw głowy i umiarkowanej medycyny kosmetycznej. Dzięki temu efekt będzie trwały, a twarz będzie wyglądać naturalnie.

Explore More

Konstrukcje stalowe Szczecin

Konstrukcje stalowe Szczecin: W dzisiejszym dynamicznym świecie, w którym rozwój technologii idzie w parze z nowatorskimi rozwiązaniami budowlanymi, konstrukcje stalowe zdobywają coraz większą popularność. Szczególnie fascynujące są te, które powstają

Krematorium dla zwierząt w Szczecinie

Krematorium dla zwierząt w Szczecinie

Krematorium dla zwierząt w Szczecinie – czy to odpowiedni sposób na pochówek? Na śmierć naszego zwierzęcego przyjaciela nikt nie jest w stanie się przygotować. Co prawda mamy świadomość tego, że istoty

Na czym polega chirurgia plastyczna powiek

Na czym polega chirurgia plastyczna powiek

Na czym polega chirurgia plastyczna powiek: Chirurgia plastyczna to dziedzina medycyny, która od lat fascynuje wiele osób na całym świecie. Zmiana wyglądu, poprawa pewności siebie i odmłodzenie to tylko niektóre