Myjnia samoobsługowa – planując otwarcie myjni samoobsługowej, należy przeanalizować liczbę różnych stanowisk. Najpopularniejsze to myjnie 1-osobowe, 4-osobowe i 6-osobowe. A różnica w tym zakresie jest ogromna. Wszystko jest zróżnicowane, zaczynając od kosztów instalacji i wyposażenia myjni stacjonarnej, a skończywszy na trudnościach związanych z wynajmem działki.

Myjnia samoobsługowa 1 stanowisko

Najłatwiejsza opcja dla początkujących, wymagająca najmniejszej inwestycji i wysiłku. W większości przypadków takie myjnie samochodowe powinny znajdować się tylko w małych miejscowościach o populacji do 15 000 mieszkańców.

Gdzie mogę otworzyć myjnię samochodową na jedno miejsce?

Dlaczego nie polecamy takich myjni w miejscowościach o dużej przepustowości? Prawda jest taka, że ​​trudno jest zmienić psychikę klientów. To jedno, gdy oferujesz swoje usługi w małej wiosce, gdzie nie ma kolejek do myjni samochodowej. To zupełnie inna historia, gdy jest kilka samochodów ustawionych w kolejce z kierowcami siedzącymi w środku, niecierpliwiącymi się. Jeśli spotkałeś się z takim problemem 1-2 razy, właściciel samochodu postawi gdzieś głęboko w pamięci krzyżyk przed nazwą Twojej myjni i nigdy więcej nie przyjdzie.

Co to jest myjnia samochodowa? Ogólnie rzecz biorąc, wystarczy stoisko o powierzchni 35-40 metrów kwadratowych. Standardowy rozmiar dla wszystkich myjni jednomiejscowych. Istotne jest również posiadanie specjalistycznego sprzętu oraz fachowców zaangażowanych w prace budowlane. Praktyka pokazała, że ​​o ile minimalna inwestycja w pierwszej fazie jest większa niż koszt kapitału, o tyle późniejsza jakość okazuje się bardziej opłacalna.

Kosztorysy muszą zawierać:

 • Woda i ścieki.
 • Elektryczność.
 • Chemia.

Pamiętaj, że niewiele łatwiej jest otworzyć pralnię dla 1 lokalizacji niż np. dla 3 lokalizacji. Tak, koszt jest niższy, ale praca jest taka sama. Oznacza to, że nadal musisz przygotować typowy projekt, podłączyć komunikację, wynająć lub kupić działki, wezwać specjalny sprzęt itp. Więc jeśli zamierzasz się rozwijać w przyszłości, lepiej teraz założyć bezdotykową myjnię samochodową z zapasowymi siedzeniami, niż później wchodzić do tej samej rzeki i ponownie marnować czas, pieniądze i wysiłek. Średni koszt założenia myjni to od 70 000 do 120 000 zł.

4 myjnie samoobsługowe

Myjnia 4-stanowiskowa to złoty środek. Nie są już małe, ale nie są gigantami wymagającymi inwestycji kapitałowych. Średni koszt uruchomienia grupy 4 stanowisk to od 400 000 do 500 000 zł.

Gdzie mogę otworzyć myjnię czterostanowiskową?

Myjnia samoobsługowa
Myjnia samoobsługowa

Zazwyczaj tego typu myjnie sprawdzają się najlepiej w małych miejscowościach do 200 tys. mieszkańców. Mieszkaniec. To jest bardzo prosta arytmetyka. Tak więc dla 4 stacji sytuacja jest taka sama jak w poprzednim rozwiązaniu, ale w kontekście małego miasta. Zwykle wystarczą 4 stacje czyszczące bez tworzenia kolejki, a reszta nie pozostanie pusta. Średnie dzienne natężenie ruchu w normalnym sezonie wynosi około 180 pojazdów, aw okresie szczytowym może dochodzić do 600 pojazdów.

Jaka jest powierzchnia Myjni 4 Bay? Minimalna powierzchnia tej myjni to około 140 metrów kwadratowych, ale jest to propozycja dla koneserów minimalizmu. Jeśli chcesz więcej, dodaj co najmniej 30 mkw. Koszt zainstalowania 4 myjni jest trudny do obliczenia bez dokładnych nakładów, ale orientacyjnie można pomnożyć koszt 1 myjni przez 4.

6 myjni samoobsługowych

Przy odpowiednim podejściu może to być dla Ciebie prawdziwa kopalnia złota, ale do tego czasu musisz ciężko pracować. Okres zwrotu takiej inwestycji jest długi, więc nie byliśmy skłonni instalować czegoś tańszego w pierwszej kolejności. Tak już jest, jeśli lepiej zainwestować już na etapie montażu, aby firma mogła funkcjonować i przynosić zyski przez wiele lat. W przeciwnym razie ryzykujesz, że staniesz się właścicielem ruin technologicznych, zanim osiągniesz zysk netto. Tak jak poprzednio zaczynamy od kosztu 1 miejsca, ale wszystko to mnożymy przez 6. Pomnóż przez co najmniej 6, najlepiej 7-8. Ponieważ uznaliśmy, że tymczasowe rozwiązanie nie będzie tu pasować, musieliśmy zbudować wszystko od podstaw. Koszt otwarcia 6 stanowisk na myjni wyniesie od 7 do 800 tys. zł.

Na średnio 6 myjni potrzebujesz:

 • 45-60 kW energii elektrycznej.
 • Około 20 metrów sześciennych wody.
 • Może spuścić 20 metrów sześciennych.

Praktyczne wskazówki dla właścicieli myjni samoobsługowych

Upewnij się, że myjnia nie zgubi się w scenerii. Gigantyczną myjnię z 6-10 kabinami widać z daleka, podczas gdy mniejsza myjnia może w ogóle nie zostać zauważona podczas przejazdu. Dlatego wskazane jest, aby przed myciem samochodu zrobić bardziej przyciągający wzrok projekt i przyciągający wzrok baner. Dla myjni małych – obowiązkowa, dla średnich i dużych – prawie obowiązkowa.

Bardzo ważnym etapem jest koordynacja projektu, dzierżawa gruntu i uzyskanie pozwoleń. W rzeczywistości nie tylko jest wystarczająco długi, ale czasami jest bardzo drogi. Na przykład usunięcie zaprojektowanych sieci lub zapewnienie łączności prawdopodobnie będzie droższe niż cały projekt. Nigdy nie przystępuj do zakupu sprzętu i innych praktycznych kroków, dopóki nie uzyskasz wszystkich niezbędnych zezwoleń i oszacowania przyszłego zatrudnienia.

Postawienie myjni samoobsługowych we właściwym miejscu jest niezwykle ważne. Miejsca te obejmują:

 • różne rodzaje parkingów.
 • ruchliwe szlaki.
 • hotel.
 • teren z budynkami biurowymi.
 • centra handlowe i rynki.

Mamy nadzieję, że przedstawione informacje odpowiedziały przynajmniej na część pytań dotyczących różnych numerów myjni.

Explore More

Lakiernia proszkowa z zachodniopomorskiego

Lakiernia proszkowa z zachodniopomorskiego

Lakiernia proszkowa z zachodniopomorskiego: w dzisiejszych czasach, kiedy wygląd i trwałość wyrobów mają ogromne znaczenie, technologie lakierni odgrywają kluczową rolę. Jedną z najefektywniejszych i coraz bardziej popularnych metod jest lakiernia

Zakład pogrzebowy ze Szczecina

Zakład pogrzebowy ze Szczecina

Zakład pogrzebowy ze Szczecina: w życiu każdego z nas przychodzi moment, który jest trudny i bolesny – moment pożegnania z bliską osobą. W takiej chwili ważne jest, aby móc polegać

Okna plastikowe ze Szczecina

Okna plastikowe ze Szczecina

Okna plastikowe ze Szczecina odgrywają kluczową rolę w naszych domach. To one zapewniają izolację termiczną, akustyczną i ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Wybór odpowiednich okien może wpłynąć na komfort życia